Poďakovanie za úrodu – 2018

Poďakovanie za úrodu – 2018

Nedeľa ďakovania za tohtoročnú úrodu v Turanoch nad Ondavou

Vyvrcholením prosebných dní za požehnanie úrody bola v predposlednú septembrovú nedeľu pre veriacich farnosti v Turanoch nad Ondavou účasť na slávnostnej svätej omši, ktorá sa niesla v duchu veľkej vďaky. Naša vďaka patrila predovšetkým Bohu, ktorý je jediným a najväčším darcom všetkého. Zároveň aj šikovným veriacim ženám a mužom za to, že vyzdobili Boží chrám rozmanitými plodmi z našich záhrad. Slová kňaza Petra, texty piesní v podaní našej organistky a detí, či pohľad na dievčatá prinášajúce obetné dary v krojoch len umocnili emócie tejto chvíle. Po ukončení svätej omše duchovný otec pozval veriacich na pohostenie, ktoré ich čakalo pri východe z kostola. Veríme, že takáto slávnosť sa bude konať aj v budúcich rokoch, aby sme si spoločne pripomenuli Božiu dobrotu, s akou sa stará o človeka a nezabúdali na staré známe slová – Bez Božieho požehnania márne naše namáhania

Touto cestou sa chceme zvlášť poďakovať Janke Šoltýsovej a všetkým, ktorí priložili ruku k dielu.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *