Farský karneval – 2018

Farský karneval – 2018

Je už dávnou tradíciou, že čas od sviatku Troch kráľov do Popolcovej stredy je sprevádzaný veselicami a hodovaním. V sobotu 10. februára sa aj našou farnosťou vznášala fašiangová nálada, o ktorú sa postaral prvý farský detský karneval. Celá fašiangová sobota sa začala duchovne popoludňajšou svätou omšou, ktorú celebroval náš pán farár Peter Nemec. Svätej omše sa zúčastnili nielen domáci Turančania, ale aj veriaci z Novej Kelče i Vyšného Hrabovca, ktorí sa spolu so svojimi ratolesťami zúčastnili aj karnevalu. V homílii nám všetkým duchovný otec priblížil symboliku masiek a zdôraznil tak podstatu úprimnosti, čestnosti a srdečnosti kresťanov v svojich životoch „bez masiek“. Po svätej omši sme sa všetci presunuli do vyzdobených priestorov školskej jedálne, kde sa predstavili všetky masky, zatancovali si a zasúťažili pri skvelej hudbe a pohostili sa pri štedro obdarených stoloch fašiangovými dobrotami.

Ďakujeme Pánu Bohu za možnosť takéhoto spoločného stretnutia, vzájomného obohatenia sa, tešiac sa na ďalšie spoločné akcie našej farskej rodiny. Ďakujeme celému organizačnému tímu za vytvorenie príjemnej karnevalovej atmosféry a tešíme sa o rok.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *