Kreatívny mesiac ruženca

Kreatívny mesiac ruženca

Ako isto všetci vieme, október nazývame mesiac ruženca, alebo Mariánsky mesiac. Stretávame sa každý deň v chráme, modlíme sa „desiatky“ a tým aj zjednocujeme našu cirkevnú rodinu. Tento rok sa rodičia detí dohodli a vymysleli skvelý nápad, ako motivovať svoje malé ratolesti k tomu, aby sa zúčastňovali na týchto modlitbách.

Stačili nálepky a pár farieb 🙂

Ako motivovať detičky k tomu, aby sa chodili modliť ruženec čo najčastejšie? Naše mamičky na to prišli a vymysleli na október krásny program, kedy sa nie len duchovne obohatia, ale zároveň zabavia pri kreatívnej tvorbe skupinovej vitráže. Aby sme to vysvetlili; každé dieťa za účasť na modlitbe ruženca v kostole, dostane farebnú nálepku so svojim menom. Na konci týždňa sa im nálepky zrátajú. Samozrejme, súťaživosť hneď zafungovala a každý chce mať nálepiek čo najviac. Ale čo s nimi?

Našli sme spôsob, ako motivovať

Vitráž k 100. výročiu zjavenia Panny Márie

To že máme v Turianoch veľa kreatívnych detí už dávno vieme, tak sme to chceli aj zúročiť. A tak sa za snaživé modlenie stretávajú spolu s rodičmi na fare a tvoria veľké umelecké dielo. Spoločne maľujú na sklo technikou vitráže. 

Za jednu nálepku, môžu vyfarbiť jedno políčko na obraze.

Každé „kinderko“ má nálepky inej farby a za jednu účasť na ruženci môžu cez víkend vymaľovať jedno políčko na obraze. Teda ak sa „Evka“ bola modliť 3 dni v týždni, môže si vyfarbiť 3 políčka. Tak postupne vzniká obraz, ktorý dúfame, bude na konci mesiaca pestrý, farebný a hlavne dokončený 🙂

Za sklo a rám ďakujeme paní E. Bodnárovej

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *