Deti obce zvečnili náš kostol :)

Deti obce zvečnili náš kostol :)

Tento rok obec slávila 450. výročie od jej prvej písomnej zmienky. Pri tejto príležitosti sa konala v kultúrnom dome oslava s pestrým programom. Prišli si na svoje nie len dospelí, ale aj deti. Naše „kinderka“ si mohli v areáli zajazdiť na koni, zašermovať alebo priložiť ruku k dielu v maliarskom stane.

Počas programu ku dňu obce vzniklo krásne dielo.

Počas celého programu sa mohli deti zastaviť v maliarskom stane a pomôcť pri tvorbe obrazu, ktorý mal odrážať ich pohľad na našu dedinku.

Deti si za hlavný bod vybrali náš kostol, ktorý sa na maľbe naozaj vynímal. Obklopovali ho stromy, presne, ako je tomu v skutočnosti. A aby vyzeral ešte viac identicky, každý zúčastnený namaľoval aj svoju miniatúru a tak zvečnili aj najmladšiu časť našej cirkevnej rodiny.

Ďakujeme všetkým zúčastneným, že aj vďaka nim vznikol tento pekný obraz, ktorý nám zaznamenal našu farnosť pre ďalšie generácie. 

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *